O MNE

 

Vkovce ... moje rodisko Vždy som mala veľmi blízko k prírode a vždy bola pre mňa  najkrajšou inšpiráciou. Pochádzam z malej dedinky Vlkovce, ktorá je vsadená medzi spišskými lesmi. Z detstva si pamätám prekrásne obrazy pestrofarebných zakvitnutých lúk, blankytnej oblohy s pozadím horskej scenérie. A najmä z týchto obrazov čerpám námety pre moju dnešnú prácu. 

Neštudovala som maľbu profesionálne. Keď som sa však pred niekoľkými rokmi prvýkrát stretla s maľbou na prírodný hodváb, táto práca ma očarila. V hodvábe som objavila textíliu, ktorá úžasne dokáže pracovať s farbami, vytvárať množstvo neopakovateľných vzorov a pri použití rôznych techník vznikajú originálne obrázky, obrazy, doplnky a iné maličkosti pre krásu i potešenie. Ručne maľovaný odevný doplnok z hodvábu zvýrazňuje osobnosť, farebne a harmonicky dopĺňa spoločenské i denne oblečenie.

Maľovaniu na hodváb sa dnes venujem aj komerčne. Najčastejšie používam 100°/o prírodný hodváb Ponge. Je to jemný materiál, vhodný zväčša na odevy, šály a šatky. Má tajomný lesk a jeho jedinečnosť vynikne aj ako podklad pre bytový doplnok.

Naspäť hore